fbpx

Průvodce operací

Kompletní péče naší kliniky - zákrok zvětšení prsou

Přehrát video

MUDr. Lucie Zárubová

Plastická operace zvětšení prsou (augmentace) patří k invazivním chirurgickým zákrokům, podstoupit ji může pouze pacientka v dobrém zdravotním stavu. Přibližně 3 týdny před zákrokem doporučujeme vysazení léků na srážení krve, i léky s kyselinou acetylsalicylovou, které by mohly být příčinou zvýšené krvácivosti během i po zákroku. Žádoucí je i omezit kouření před i po zákroku, které velmi zpomaluje proces hojení.

Předoperační vyšetření

Na naší klinice je možné absolvovat kompletní předoperační vyšetření před zákrokem.

Zákrok

Operace se provádí v celkové anestezii v trvání asi 1 hodiny. Jako jediní v ČR používáme unikátní německé anesteziologické jednotky, které umožňují plně digitální podání anestezie. Všechny naše anestezie jsou prováděny tedy jako tzv. low-flow anestezie s prémiovým anestetickým plynem. Pro klienta je tedy snazší buzení a jsou prakticky eliminovány nepříjemné účinky anestezie. Řezy jsou vedeny vždy dle návrhu lékaře, aby se vytvořila možnost pro vložení implantátu. Ty jsou vkládány pro Vás stanovenou nejvhodnější metodou. Po vložení implantátů se rány zašijí vstřebatelným materiálem.

Po zákroku

Po zákroku je pacientce nasazena elastická zpevněná podprsenka, aby se zafixovaly implantáty a je hospitalizována 1 noc.
U nás se budete mít jako v bavlnce! Naše pokoje 5* hotelového typu mají vlastní mramorovou koupelnu, minibar a polohovatelné prémiové postele. Po kontrole a odstranění drénů pacientka s pokyny lékaře odchází do domácího ošetření. Po zákroku zvětšení prsou se mohou objevit otoky a bolestivost, které během několika dnů odezní. Nutný je klidový režim. Elastické prádlo se nosí nepřetržitě 4 dny, poté je možné sprchování. Nošení elastického prádla je však nutné min. 1 měsíc. Vyvarujte se fyzické zátěži po dobu 2 měsíců, rovněž návštěvy sauny a solária. Všechny stehy jsou vstřebatelné, tudíž bez nutnosti odstraňování. Pro snížení vzniku jizev je asi po 2 týdnech vhodné doplnit k péči jemné tlakové masáže a mazat kvalitními hydratačními krémy. Jizvy, které po zákroku mohou zůstat časem vyblednou. Výsledný efekt je vidět zhruba po 3 měsících.

Kontrola

Efektivní způsob zvětšení prsou pomocí kvalitních implantátů dodá poprsí plnější tvar a atraktivnější vzhled. Dnešní moderní metody umožňují perfektní výsledky, doporučuje se však po zvětšení prsou pravidelná kontrola 1x ročně.

Absolvování zákroku zvětšení prsou je po dohodě s ošetřujícím lékařem vždy navrženo přesně podle individuálních potřeb pacientky. Pro mnoho pacientek je zvětšení prsou ideálním řešením pro zlepšení vzhledu, zvýšení sebevědomí i obnovením mladistvého vzhledu.

Jsme tu pro Vás

Máte dotazy? Máte obavy? Potřebujete poradit?

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám