fbpx

Podprsenky po augmentaci: Jaké jsou vhodné a kdy je možné vrátit se k běžnému prádlu?

Podprsenky po augmentaci: Jaké jsou vhodné a kdy je možné vrátit se k běžnému prádlu? 

Ačkoli dobře rozumíme touze okamžitě si pořídit ty nejsvůdnější podprsenky, po augmentaci je důležité dopřát svému tělu dostatek času na zotavení. Po zákroku je tedy nezbytné spodní prádlo přizpůsobit okolnostem. V tomto příspěvku se blíže podíváme na typy podprsenek, které vás budou na cestě za optimálním výsledkem a rekonvalescencí bez komplikací provázet.

Splňte si svůj sen o dokonalém poprsí. Prvním krokem je nezávazná konzultace u některého z našich specialistů. 
Obsah

Podprsenky po augmentaci – proč jsou tolik důležité 

Připravte se na to, že v období bezprostředně po modelaci s augmentací budete muset nosit speciální kompresní a sportovní podprsenky. A to z velmi dobrých důvodů – i když se může zdát, že se řezy už zahojily, mohou být stále citlivé, obzvláště pak na tlak podprsenek s kosticemi. Trvá také několik týdnů, než se implantáty zcela usadí. Správný typ a velikost podprsenky, stejně tak jako dodržování všech pokynů a pravidelných kontrol, má obrovský podíl na konečném výsledku.

1. Krok – kompresní podprsenka po augmentaci pro první týdny

Ať už jste podstoupily rozsáhlejší zákrok či modelaci prsou bez jizvy, odejdete domů s kompresní podprsenkou. Ta vaším ňadrům poskytne potřebnou oporu a napomáhá procesu hojení. Budete ji nosit prvních 4-8 týdnů, a to ve dne i v noci. Zpočátku může být doplněna elastickou bandáží a stabilizačním prsním pásem na suchý zip. 

Jak vybrat správnou velikost stahovací podprsenky po augmentaci 

Podprsenka by měla mít především správný obvod a délku ramínek. Co se velikosti košíčků týče, ta nehraje až tak výraznou roli jako u běžných podprsenek. Ty kompresní jsou totiž poměrně elastické a dobře se přizpůsobí. Proto ani podprsenka s košíčkem mírně menším není až takový problém. 


Příliš těsná podprsenka se zařezává, škrtí a způsobuje bolestivé otlaky. Na druhou stranu příliš volná se stává nefunkční. Většina pacientek kompresní podprsenku dostane hned po plastice prsou, takže výběr správné velikosti má pod kontrolou lékař, který se ujistí, že sedí bezchybně.

Kompresní podprsenka po augmentaci – cena

Profesionálové s dlouholetou praxí, ale také velmi příjemné zázemí a skvělé pooperační služby. Taková je Premier Clinic, kde váš komfort a spokojenost je naší prioritou. 

2. Krok – podpůrná sportovní podprsenka po augmentaci 

Po několika týdnech strávených ve speciální pooperační podprsence budete připraveny přejít na sportovní podprsenku. I ta musí disponovat jistou mírou komprese, protože prsa tomto období stále potřebuji dostatečnou podporu. 

Proces hojení není zcela ukončen a proto je nezbytné, abyste se i nadále účastnila všech pooperačních vyšetření. Během nich lékař bude kontrolovat polohu implantátů; nějakou dobu trvá, než klesnou na své místo. Vhodné a dostatečně podpůrné prádlo je proto stále nutností. 

Jakmile se zcela zahojí, ustoupí všechny otoky a implantáty se usadí, dostanete zelenou k nákupu běžných podprsenek s kosticí.

3. Krok – podprsenka s kosticemi po augmentaci

Může trvat 6 až 9 měsíců, než prsa po augmentaci tzv. “dozrají” a vy se tak budete moci vrátit ke klasickému prádlu. I v tomto případě platí řídit se pokyny vašeho lékaře. 

Nezapomínejte, že vaše nová větší prsa potřebují podporu kostic, aby zůstala pružná a krásná. Při výběru podprsenky se ujistěte, že nedráždí vaše jizvy. Ty se sice již zacelily, ale nyní chcete, aby vybledly. Podráždění by mohlo celý tento proces zkomplikovat a oddálit.

Ještě váháte? Prohlédněte si výsledky modelace prsou ve fotogalerii. I váš dekolt může projít tak úžasnou proměnou. 

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám