fbpx

Rekonvalescence po augmentaci – podrobný průvodce

Rekonvalescence po augmentaci – podrobný průvodce 

Rekonvalescence po augmentaci je posledním důležitým krokem ke krásnému a plnému poprsí přesně dle vašich požadavků. Pečlivým dodržováním pokynů vašeho operatéra minimalizujete riziko pooperačních komplikací. Trpělivost a příkladná pooperační péče podpoří hojící procesy. Díky tomu dosáhnete nejlepšího možného výsledku. 

Období rekonvalescence je časově i psychicky náročné, nicméně všechna opatření, která vám lékař doporučí, mají svá opodstatnění. 

Připravte se v klidu předem. Seznámíme vás s rutinními pooperačními postupy, takže budete mít naprosto jasnou představu, co obnáší standardní pooperační péče  a co všechno vám hrozí, pokud se radami lékařů nebudete řídit.

Zvolte si pro zvětšení prsou naprosto bezpečné prostředí, které vám nabídne prvotřídní služby.

Zaměstnáváme špičkové plastické chirurgy s mnohaletou praxí.

Obsah

Rekonvalescence po augmentaci se nedá ošidit

Augmentace prsou není jen drobný kosmetický zákrok. Jedná se o poměrně náročnou operaci v celkové anestezii. K rekonvalescenci tedy přistupujte zodpovědně nejen v touze po lepším estetickém výsledku, ale hlavně s ohledem na vaše celkové zdraví. 

Plastický chirurg stanovuje přesné postupy individuálně po vyhodnocení vašeho celkového zdravotního stavu a také průběhu operace. Pokud vše proběhne standardně, budete postupovat podle ověřené praxe, tak jako většina ostatních pacientek.

Bezprostřední rekonvalescence po augmentaci

 Po ukončení operace vám chirurg okamžitě oblékne kompresní podprsenku. Ta je naprostou nezbytností. Doporučujeme pořídit si do zásoby alespoň 2 pro pravidelnou výměnu. Tento typ spodního prádla budete využívat v řádech několika týdnů až měsíců v závislosti na vašem životním stylu a fyzické aktivitě.

Lékař vám také standardně nasadí antibiotika jako prevenci proti možné infekci. Během krátkého pobytu v nemocnici se s vámi sestry několikrát krátce projdou. Je to nutné preventivní opatření proti vzniku trombózy. 

Pacientky si v této fázi často stěžují na zhoršené dýchání. Na vině je těsná podprsenka a také implantáty, na které si tělo teprve zvyká.

Na klinice zůstanete hospitalizovaná minimálně jeden den. Dle situace může lékař hospitalizaci prodloužit. Pokud je po kontrole vše v pořádku, propustí vás do domácího léčení. Na zmírnění bolestí dostanete analgetika.

Máme k dispozici unikátní anesteziologické jednotky značky HEYER, což nám umožňuje podání “low-flow” anestezie.

Tím se odstraní prakticky všechny nepříjemné vedlejší účinky. Díky tomu je probuzení po operaci mnohem příjemnější.

První týdny po augmentaci prsou – rekonvalescence doma a postupný návrat k běžnému životu

Třetí den po zvětšení či modelaci prsou bývá nejnáročnější. Vaše poprsí bude oteklé a bolestivé. Pokud nejste zvyklé spát na zádech, může vás rozbolet oblast mezi lopatkami. 

Může být pro vás zajímavé  Povislá prsa rozhodně nejsou neřešitelný problém – osvědčené tipy, jak získat zpět jejich pevnost

Statisticky zaznamenávají větší bolestivost ženy, kterým byly implantáty aplikovány pod sval a také pacientky, které podstoupily kromě augmentace i modelaci.

Nicméně bolest byste měly pociťovat převážně v noci. 

Kromě spaní výhradně na zádech je nutné přísně dodržovat i klidový režim. Minimálně týden nebudete chodit do práce. Neměly byste zvedat ruce nad prsa ani nosit v rukou nějakou zátěž. Máte děti předškolního věku (1 až 3 roky)? Zajistěte si předem spolehlivou pomoc, abyste byly opravdu schopné dodržet základní režimní opatření během prvních 14 dnů po operaci.

Kompresní podprsenku v této pooperační fázi nosíte nonstop i na spaní. Osprchovat se můžete zhruba 3 až 5 dní po zákroku. Poté si opět ihned oblékněte podprsenku.

Pokud nepracujete manuálně, můžete se po první kontrole vrátit do zaměstnání. Manuálně pracující mohou být v neschopence až 2 týdny.

Shrnutí prvního týdne rekonvalescence po augmentaci pod sval:

Naše klinika má pro vás něco navíc, co jinde v ČR nenajdete! Vlastníme 3D Scanner DIVINA, díky kterému si budete moct prohlédnout budoucí výsledek ještě před operací.

Druhý a třetí týden po augmentaci – rekonvalescence je snesitelnější

Počátkem druhého týdne by měla být bolest mírnější. V tomto období již nebudete muset brát analgetika nebo výrazně snížíte jejich dávkování. Postupně začne ustupovat otok a implantáty se pomalu a jistě “usadí”. Nicméně vaše poprsí a bradavky budou ještě několik týdnů (přibližně 6) citlivější. Během těchto dvou týdnů můžete do vašeho programu zařadit procházky a lehkou fyzickou aktivitu. V tomto období se také vrátíte zpět do práce.

Pokud se na to cítíte, můžete si dopřát i intimní hrátky s partnerem, ale pod podmínkou, že na sobě budete mít po celou dobu kompresní podprsenku.

Shrnutí:

V následujících měsících dochází k hojení jizev po augmentaci

Kompresní prádlo neodložíte až do 5. týdne. Podprsenku budete sundávat jen na sprchování. Po uplynutí této doby a bez komplikací budete kompresní prádlo nosit už jen na sport. Pokud aktivně sportujete, na sport si jej oblékejte stále i v následujících měsících.

Měsíc po operaci můžete začít s tlakovými masážemi. Jak na to, vám ukáže váš lékař a doporučí vám také optimální četnost.

Může být pro vás zajímavé  Špičatá prsa: Genetické faktory, vnímání krásy a sebevědomí, ale hlavně účinná řešení tohoto problému

Pokud rády chodíte do posilovny, posilování hrudního svalstva ještě vynechejte. Aktivní sportovkyně by měly specifické pohybové aktivity konzultovat se svým chirurgem.

Konečný tvar ňader po augmentaci nebo mammaplastice lze objektivně zhodnotit nejdříve půl roku po operaci. Během prvních 6 (v některých případech až 9) měsíců stále dochází k usazování implantátů.

V této době jsou operační jizvy již světlejší, prsa jsou zcela bez otoků a měkká.

Nečekejte až na vysněnou velikost poprsí našetříte.

Skvěle se můžete cítit už teď.

Zvětšení prsou u nás můžete zaplatit i formou výhodných splátek.

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám