fbpx

Vystouplé bradavky: Víme, jaké jsou jejich příčiny, typy a možnosti řešení

Zatímco u žen mohou být bradavky, které se rýsují pod oblečením, celkem zajímavým a vzrušujícím prvkem, u mužů je tomu právě naopak. Pokud je tento problém nárazový a v běžném životě nevadí, pak není důvod se znepokojovat. Jestliže jsou vystouplé bradavky u mužů trvalého charakteru, je na čase začít problém řešit.

Váš problém má řešení. Stačí, pokud se s důvěrou svěříte do naší péče. Využijte profesionální konzultaci, na které vám prozradíme, jak vám můžeme pomoci. Nabízíme diskrétní a empatický přístup.

Vystouplé bradavky: Jejich příčiny a typy

Prsa mohou mít celou řadu tvarů a podob. Podle odborníků existují nejen různé typy prsou, ale dokonce různé druhy bradavek. Někdy může být na každém prsu bradavka trochu jiná. Přesto, že svá prsa řeší především ženy, i muže dokáže tato část jejich těla pěkně potrápit.

Mužský a ženský pohled na věc je ale diametrálně odlišný. Alespoň, co se týče jejich vlastních prsou. Dámy jsou většinou hrdé na svůj plný dekolt a výrazné bradavky. Proto je u žen nejčastějším požadavkem augmentace prsou. U mužů se výrazná prsa mohou stát natolik nepříjemným hendikepem, že jim to často zamává s psychikou.

Zaručeně spolehlivý výsledek přinese augmentace provedená na naší klinice.

Příčiny, které mohou vést k vystouplým bradavkám

Příčin vzniku vystouplých bradavek může být celá řada. V některých případech pomůže prevence nebo změna životního stylu. Pokud je problém závažnějšího charakteru, pak může vyžadovat operační zákrok. Cena za plastiku bradavek se odvíjí od konkrétního případu.

Vliv životního stylu na vystouplé bradavky

Nepříznivým způsobem může na vystouplé bradavky u mužů působit životní styl. První, co nás asi napadne, je logicky obezita. To je ale pouze jedna z příčin. Na mužských prsou se neblaze může také podepsat nadměrné užívání léků nebo alkoholu. 

Nejvyšší opatrnost je na místě v užívání anabolik pro rychlé nabírání svalové hmoty. Dalším faktorem, který může být zodpovědný za nadměrný růst prsou a změny v oblasti bradavek u mužů, je konzumace geneticky upravených potravin.

Alergické reakce na nevhodný materiál

Přesto, že se bavlna považuje za antialergenní materiál, může na nahém těle způsobit celou řadu obtíží. Bavlněné tkaniny bývají drsné a neblaze působí především na suchou a citlivou pokožku. Podráždění nebo dokonce poškození prsních bradavek může vzniknout rovněž používáním chemických přípravků na praní. 

Řešení je tedy jednoduché a nabízí se hned několik možností. Pokud se se svým oblíbeným oblečením nechcete rozloučit, zkuste ho vyprat v pracím prostředku na přírodní bázi. Nepomohlo? Pak jistě zabere tílko z nedráždivého a příjemného materiálu.

Může být pro vás zajímavé  Jak zvětšit prsa

Sportovní aktivity

Prakticky při každém fyzicky náročnějším sportu dochází ke tření bradavek o oděv. Platí to nejvíce při běhání, tenise a dalších sportovních aktivitách. Příliš přiléhavé triko může způsobit nejen podráždění bradavek a jejich zvýšenou citlivost (v tomto případě nežádoucí), ale také nebezpečné odřeniny a trhliny, které mohou vyvolat krvácení.

Prevencí je v tomto případě volba volného oblečení z elastických vláken. Dobrým tipem jsou nalepovací ochrany na bradavky, které nejsou pod oděvem viditelné.

Různé typy vystouplých bradavek a jejich charakteristika

Vystouplé bradavky s areolou

V tomto případě se jedná o problém výrazných bradavek, který je ještě zvýrazněn nápadným prsním dvorcem. Většinou se jedná o příliš tmavé zabarvení areoly (prsního dvorce). Pomoci by mohlo zmenšení prsních dvorců.

Vystouplé bradavky bez areoly

Méně výrazným problémem se mohou zdát vystouplé bradavky bez výrazného okolního zabarvení nebo jiného defektu. V podstatě je ale tento problém s předešlým srovnatelný.

Vystouplé bradavky s nepravidelným tvarem

Nejen u žen mohou vzniknout různé vrozené vady prsou a pochopitelně také bradavek. U obou pohlaví se nejčastěji jedná o nepravidelný tvar nebo o nápadně odlišný vzhled obou bradavek.

Vystouplé bradavky na základě fyziologických změn

Špatný životní styl, závažné onemocnění nebo hormonální změny mohou mít výrazný a viditelný vliv na celou řadu částí lidského těla. Prsa nevyjímaje. Jestliže zjistíte nějaké nápadné odchylky, pak je jistě na místě konzultace s odborníkem.

Konkrétní možnosti řešení problému příliš vystouplých bradavek

Přesto, že mužská a ženská prsa mají docela jinou funkci, řešení některých problémů je v zásadě totožné. To samé platí také při hledání příčin. Existuje jeden problém, který postihuje převážně ženy. A tím jsou vpáčené bradavky. S těmi příliš často muži nebojují, samozřejmě ale i takové případy už se objevily. 

Jaké jsou tedy možnosti řešení vystouplých bradavek?

Operace vystouplých bradavek

Stačí se objednat na Premier clinic pro konzultaci. Nemusíte mít z ničeho obavy. Specialista váš problém posoudí a doporučí nejlepší možnou variantu k jeho řešení. Najdeme například i cestu, která vás zbaví problému asymetrie prsou.

Zdravý životní styl a správná péče o bradavky

Pod pojmem „zdravý životní styl“ si každý představí trochu něco jiného. Obecně by ale mělo platit, že by se měl každý ke svému tělu chovat zodpovědně. Není možné někomu nařídit, kolik zeleniny či ovoce denně zkonzumovat a jaký sport provozovat. Každý člověk je nastaven jinak.

Každopádně ale platí, že užíváním návykových látek půjdete tomuto nepříjemnému problému naproti. Pokud máte zájem o podrobné informace, pak neváhejte a kontaktujte nás.

Může být pro vás zajímavé  Prsa po kojení - důležité informace nejen pro prvorodičky

Základem je tedy:

Jak minimalizovat výraznost bradavek u mužů

Jedním z častých problémů u mužů je gynekomastie. Pod tímto lékařským termínem se skrývá zvětšená prsní žláza u mužů. Na první pohled působí bradavka nafouklým dojmem, je vystouplá a může být nadměrně citlivá.

Příčinou může být například nerovnováha mezi testosteronem a estrogenem. K potlačení gynekomastie se mohou užívat léky. V závažnějších případech je možné provést chirurgický zákrok.

S některými problémy vám váš praktický lékař příliš neporadí, protože vyžadují odborníka na danou problematiku. Jedním z důvodů, proč muži tento problém neřeší, ale snaží se pouze zamaskovat, je také ostych.

Představa, že půjdou ke svému lékaři, ten je odešle k dalšímu specialistovi a oni budou muset o svém problému hovořit na několika místech a s několika lékaři, asi není příliš povzbuzující.

Nemusíte nám nic dlouze vysvětlovat. Váš problém známe do nejmenších podrobností a poradíme vám, jak na něj.

Závěr

Největší chybou by bylo, pokud se budete snažit problém přehlížet a tvářit se, že neexistuje. Je důležité si uvědomit, že ignorování problému obvykle nevede k jeho řešení, ale spíše může zhoršit situaci. Pokud se vám vystouplé bradavky stávají překážkou v normálním životě, je dobré se poradit se specialistou. Pokud hledáte odbornou pomoc, zvážte prosím návštěvu u nás v Premier Clinic.

Nepodceňujte problém s vystouplými bradavkami. Jsme připraveni vám poradit i pomoci. Stačí se na nás obrátit.

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám