fbpx

Jizvy po modelaci prsou vyžadují náležitou péči – ukážeme vám, jak se o ně správně postarat!

Chcete si nechat upravit povislá ňadra, ale trápí vás nejrůznější obavy? Bojíte se třeba toho, že vám jizvy po modelaci prsou vaši radost z vytoužené proměny pokazí? Že budou stopy po operaci až příliš patrné a nikdy nezmizí?

Naštěstí existují způsoby, jak takovému scénáři předejít. A my vám je rádi ukážeme. Naučíme vás, jak se o jizvy správně starat, aby byly co nejdříve pouhým okem téměř neviditelné.

Mammaplastika neboli modelace prsou je vysoce efektivní zákrok, který vám vrátí někdejší půvab i ztracené sebevědomí.

Obsah

Toužíte po pěkně tvarovaném poprsí? V souvislosti se zákrokem vás však napadají nejrůznější otázky? Obraťte se na nás – ochotně je zodpovíme!

Jizvy po modelaci prsou – lze se jim vyhnout?

Ňadra jsou symbolem ženské krásy. Vždy to tak bylo a nejspíš to tak i na věky zůstane. Jisté ale je, že krása nemusí být vždy dokonalá. Proto také existuje mnoho žen, které se jen těžko smiřují s tím, jak jejich prsa vypadají.

Jejich nespokojenost je někdy oprávněná, jindy pak možná celkem zbytečná. Podstatné je, že překročí-li taková nespokojenost určitou mez, je asi rozumné zvážit, zda by nepomohl nějaký estetický zákrok.

Jedním ze zákroků, které mohou ňadrům přidat na půvabu, je tzv. mammaplastika, častěji označovaná jako modelace prsou. Většina laiků toho však o mammaplastice mnoho neví a tak si klade rozmanité otázky.

Jde přece jen o citlivou a pro ženy nesmírně důležitou záležitost. Jeden z nejobvyklejších dotazů přitom zní zhruba takto:

„Zůstanou mi po modelaci prsou jizvy? A nelze se jim přece jen nějak vyhnout?“

Jizvy po plastice prsou nemusí být vždy výrazné

Také se ptáte, zda je možné vzniku jizev nějak zabránit? Narovinu vám odpovíme, že to možné není! Jde o chirurgický zákrok a ten se bez něčeho takového jednoduše neobejde.

Jak budou jizvy hned po zákroku výrazné můžete do jisté míry ovlivnit. A ve vašich rukou je navíc i rychlost a celková úspěšnost jejich hojení. Pravdou je, že existuje hned několik důležitých faktorů, které mají vliv na to, jak výrazné „stopy“ na vašich ňadrech plastická operace zanechá.

4 faktory, které mají na výsledek významný vliv

Jizvy po augmentaci, po mammaplastice či po celkové rekonstrukci prsou? Bez nich žádný z těchto zákroků provést nelze.

Jak jsme ale řekli, o vzhledu jizev a o tom, jak moc budou nakonec viditelné, rozhoduje několik zásadních faktorů. Zde máte čtyři takové, které lze považovat za nejdůležitější:

Mají na hojení značný vliv. Jde přitom jak o genetické dispozice, tak o váš celkový zdravotní stav. Je to faktor, který příliš ovlivnit nemůžete.

Je nesmírně důležitý. Schopní a zkušení specialisté v plastické chirurgii jsou zkrátka základní podmínkou zdařilého zákroku, po němž vám na těle nezůstanou zbytečně výrazné jizvy. Výběr vhodného specialisty už samozřejmě ovlivnit můžete.

Hraje rovněž velkou roli. V souvislosti s tím, jak moc je nutné ňadra upravit, vzniká několik typů jizev (za okamžik vám je přiblížíme).
Je samozřejmě také velmi významná. Veškeré pokyny, jichž se vám od ošetřujícího lékaře dostane, proto rozhodně nesmíte podcenit. Toto už máte výhradně ve svých rukou.

Kdy je mammaplastika vhodná?

Téměř každá žena chce být přitažlivá. A protože jsou ňadra jedním z důležitých atributů ženské krásy, není divu, že na jejich vzhledu ženám tolik záleží. Řeč je přitom jak o velikosti, tak o tvaru poprsí.

A proč o tom hovoříme? Abychom ukázali, že má modelace prsou svůj význam. Chcete vědět, kdy je tato operace obzvláště vhodná? Může být využita například tehdy, když je potřebné vyřešit některou z těchto věcí:

Nelíbí se vám vaše ňadra a jste si jistá, že by mohla vypadat mnohem lépe? Máte pocit, že kvůli tomu nejste dostatečně přitažlivá? Plastika prsou může váš problém vyřešit. Jak už ale víte, zákrok se neobejde bez jizev. Jak mohou vypadat?

Základní typy jizev

Slíbili jsme, že vám trochu přiblížíme základní typy jizev, které vznikají po mammaplastice. V souvislosti s tím, kudy je veden řez, mohou tedy vypadat asi takto:

Trápí vás nedokonalost vašeho poprsí? Zvažujete, že postoupíte jeho modelaci? Kontaktujte nás co nejdříve – navrhneme vám vhodné řešení!

Jak probíhá hojení?

Ať už si žena nechá voperovat anatomické implantáty nebo podstoupí jiný druh úpravy poprsí, bez jizev se to bohužel neobejde. Je také bezmála pravidlem, že linie řezu bývají hned po zákroku dosti výrazné. U žen to často vyvolává zděšení, což je sice pochopitelné, ovšem zcela zbytečné.

Hojení totiž až na výjimky probíhá nejen dobře, ale také poměrně rychle. Jizvy se neustále zmenšují a blednou. A v ideálním případě je jejich viditelnost už po několika málo měsících vcelku zanedbatelná.

Jak už jsme ale řekli, konečný výsledek může být ovlivněn řadou faktorů. Nelze proto s čistým svědomím konstatovat, že všechno vždy dopadne na výbornou. Komplikace se zkrátka mohou objevit a stopy po operaci pak budou přece jen zbytečně výrazné. Co s tím?

Nepropadejte panice!

Zůstanou-li jizvy i po zhojení na pohled výraznější než je pro vás přijatelné, nepropadejte panice! Lze je ještě korigovat. A to třeba laserovým přístrojem nebo pomocí kortikoidů. A funguje to velmi dobře. Možnosti estetické medicíny jsou naštěstí široké.

Co vám doporučí lékař?

Jste odhodlána podstoupit zákrok, který dodá vašim ňadrům na půvabu a proto pátráte po informacích, jež jsou s plastickou chirurgií spojeny?

Narazila jste při tom na pojmy jako mastopexe, ptóza nebo autoaugmentace prsou, ale jejich podstata vám zatím tak trochu uniká? Nevadí! Od toho je tu lékař, aby vám vše vysvětlil.

A samozřejmě vám také „naordinuje“ optimální pooperační péči. Jak jsme totiž řekli už několikrát, o jizvy po modelaci prsou se musíte dobře starat, aby se co nejvíce zmenšily a zbytečně nekazily celkový dojem z vaší fyzické proměny.

A jak by měla taková péče vypadat? Co vám váš lékař doporučí?

Může být pro vás zajímavé  Sebevědomí by mi to zvýšilo z 0 na 100

Rekonvalescence a klidový režim

Zákrok samotný vyžaduje celkovou narkózu. Podobně jako zvětšení či zmenšení poprsí nebo třeba výměna implantátů. Z toho vyplývá, že se krátké hospitalizaci nevyhnete. Pobyt na klinice však nebývá delší než 2 dny.

Nedílnou součástí rekonvalescence bude klidový režim. Ten má pro hojení jizev a pro celkový úspěch modelace vašich prsou zásadní význam! Ošetřující lékař vám naordinuje zhruba toto:

Chcete vědět více o samotném zákroku nebo o následné rekonvalescenci? Potřebujete další informace? Rádi vám je poskytneme – obraťte se na nás ještě dnes!

Nezbytná péče – 6 hlavních bodů

Slíbili jsme, že vás naučíme o pooperační jizvy pečovat takovým způsobem, který vám zajistí jejich perfektní zhojení a tedy i minimální viditelnost. Podívejte se, jaké věci jsou s ohledem na co nejlepší výsledek nezbytné:

1.Hygiena

Je nesmírně důležitá. Řez musí být stále čistý! Jizvy ale omývejte opatrně, dokud se nezahojí. Nekoupejte se!

2. Krémy a speciální masti

Vám s hojením rozhodně pomohou. Pooperační ránu zvláčňují a hydratují. Nejúčinnější jsou takové, které obsahují silikon. Takové masti udržují jizvu měkkou (používejte je ale až poté, co se řez úplně uzavře). Při výběru vhodných přípravků se spolehněte na radu lékaře! Jizvy neškrábejte!

3. Zakrývání jizev

Je důležité proto, aby se minimalizovalo riziko jejich porušení. Rozhodně je také chraňte před UV zářením a to po několik měsíců!

4. Opalovací krémy

A to pouze ty s vysokým ochranným faktorem používejte ihned, jakmile se po několika měsících bez opalování poprvé vystavíte slunci!

5. Tlakové masáže

Mají pro zdárné hojení jizev velký význam. Provádějte je pravidelně (později vás naučíme správný postup).

6.Kompresní podprsenka

Je také důležitá. Vaše prsa stabilizuje a přispěje tak ke zdárnému hojení jizev. Jizvy nejsou díky nošení podprsenky tolik namáhány. Navíc je tím podpořen žádoucí tvar vašeho poprsí. Noste ji dle pokynů lékaře! (Obvykle alespoň měsíc).

Jak vám pomůže tlaková masáž?

Ženy, které nejsou spokojeny s vlastními ňadry, obvykle zahrnují odborníky celou řadou otázek. Některé chtějí vědět, jak zvětšit prsa, aby zároveň vypadala co nejpřirozeněji.

Jiné se chtějí ujistit o tom, zda jsou zákroky plastické chirurgie bezpečné. Vy se možná ptáte, jak vám při hojení jizev po modelaci poprsí pomůže tlaková masáž. Hned vám to vysvětlíme a přidáme i slíbený postup.

Tlaková masáž slouží k optimálnímu prokrvení jizev. Tím zvyšuje jejich pružnost a urychluje a usnadňuje hojení. Nejvhodnější je začít s ní zhruba 2 až 3 týdny po zákroku. Provádějte ji 5x denně.

A jak na to?

Silikonová náplast je k nezaplacení!

Ptáte se, jak vám mohou silikonové náplasti pomoci? Proč je odborníci doporučují? Silikonová náplast léčenou kůži zvláčňuje, zmírňuje její zarudnutí a omezuje nepříjemné pocity spojené s hojením (svědění atd.).

Silikon ránu zapouzdří. Tím místo, které se má hojit, perfektně zakryje a přitom mu zajistí rovnoměrnou hydrataci i okysličení. Nebrání přitom uvolňování přebytečné vlhkosti. Výsledkem je jemnější, plošší a také světlejší jizva.

Už tušíte, jak o jizvy správně pečovat? A vaše obavy ze zákroku jsou díky tomu o dost menší? Neváhejte a rezervujte si termín předoperačního vyšetření!

Jak si poradit s bolestí?

Otok, hematom a jizva. To jsou obvyklé průvodní projevy hojení. A není se jich proto třeba obávat. Stejné je to i s bolestí. Je sice pravda, že každý vnímá bolest poněkud odlišným způsobem, ale faktem zůstává, že se bez ní zákrok zpravidla neobejde.

Obvykle pomohou běžné léky na bolest a také krémy či gely používané ke zvláčňování jizev, které urychlují hojení. A co když bolest přece jen hůře snášíte? Lékař vám může předepsat speciální protizánětlivý lék nebo nějaké silnější analgetikum.

Bolest však většinou nebývá nijak intenzivní a obvykle odezní už po několika málo dnech. Otok nebo hematom pak zmizí nejdéle do tří týdnů. Jizvám, jak už víte, to trvá o dost déle. Ale i s nimi si váš organismus nakonec poradí.

Nesporné výhody versus kontraindikace

Chcete si nechat upravit prsa? Uvažujete o mammaplastice? V celé řadě případů je takový zákrok více než rozumný. Výhody modelace prsou, cena zákroku nebo případné kontraindikace, které vám mohou operaci zkomplikovat či zcela znemožnit. Ženám nejčastěji přinese tyto výhody:

A co kontraindikace? Modelace prsou je operace prováděná při celkové anestezii a jako taková představuje pro organismus určitou zátěž.

Pokud tedy trpíte nějakou vážnější chorobou, asi byste si měla zákrok odepřít. Případ od případu však vždy nejlépe posoudí lékař. K tomu poslouží vstupní prohlídka.

Jisté ale je, že budete muset s operací počkat, jestliže jste gravidní, když právě kojíte nebo rovněž tehdy, trápí-li vás nějaké akutní infekční onemocnění.

Toužíte po hezčím poprsí?

Není pochyb o tom, že modelace prsou přináší ženám značné výhody. Když se oprostíte od zbytečných obav z toho, že vám po prodělané operaci zůstanou viditelné jizvy, nejspíš vás od zákroku už nic neodradí. A jaká je jeho cena?

Faktem je, že se vám pod 70 tisíc korun zřejmě dostat nepodaří. Když se však zkusíte zeptat kterékoliv ženy, která už takové „vylepšení“ prodělala, jestli je s novými ňadry spokojena, odpověď bude až na ojedinělé výjimky kladná.

Sníte o pěkně tvarovaném poprsí? Díky mammaplastice se mohou vaše sny vyplnit. Pokud se svěříte do rukou zkušených specialistů a dodržíte-li pokyny týkající se přípravy na zákrok a také následné péče, výsledek vás nepochybně nadchne.

Nevíte, na koho se obrátit? Potřebujete radu? Premier clinic patří k absolutní špičce v oboru plastické chirurgie.

Toužíte po hezčím tvaru poprsí? Chcete co nejlepší výsledek bez viditelných jizev? Svěřte se do rukou špičkových chirurgů!

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám