fbpx

Gigantomastie – jak se vypořádat s problémem obrovských prsou?

Jestli si ženy s malými prsy myslí, že obrovské poprsí je nějaká výhra, jsou na omylu. Že na sebe enormně velká ňadra strhávají nežádoucí pozornost, je jedna věc. Další nepříjemnosti spočívají v bolestech zad a obtížích při nákupu podprsenek a oblečení. Pokud vás cokoliv z výše uvedeného trápí, měla byste si prsa nechat zmenšit.

Jestli si ženy s malými prsy myslí, že obrovské poprsí je nějaká výhra, jsou na omylu. Že na sebe enormně velká ňadra strhávají nežádoucí pozornost, je jedna věc.

Další nepříjemnosti spočívají v bolestech zad a obtížích při nákupu podprsenek a oblečení. Pokud vás cokoliv z výše uvedeného trápí, měla byste si prsa nechat zmenšit.

Obsah

Velikosti prsou jsou různé a ne vždy ladí s postavou

I když představy o tom, co je krásné, jsou do jisté míry subjektivní, ohledně poprsí se asi všichni shodnou, že jejich velikost má být přiměřená postavě. Kromě toho existují objektivní kritéria – rozměry, podle kterých si vybíráme spodní prádlo. Zatímco jeho výrobci velikosti číslují a doplňují centimetrovým obvodem pod prsy, anatomicky se rozměr poprsí udává objemem v mililitrech.

I když představy o tom, co je krásné, jsou do jisté míry subjektivní, ohledně poprsí se asi všichni shodnou, že jejich velikost má být přiměřená postavě.

Kromě toho existují objektivní kritéria – rozměry, podle kterých si vybíráme spodní prádlo.

Zatímco jeho výrobci velikosti číslují a doplňují centimetrovým obvodem pod prsy, anatomicky se rozměr poprsí udává objemem v mililitrech.

Zdravotní problémy a pocitové potíže kvůli trochu větším ňadrům jsou individuální a někdo je může pociťovat již při některé hypertrofii. Existují povolání a sporty, kde skutečně jen mírně bujnější poprsí překáží a vadí.

Pokud máte prsa, která vám z různých důvodů připadají příliš velká, nečekejte, jestli se sama zase nezvětší. Informujte se u nás na možnosti chirurgického zmenšení poprsí. Zjistíte, zda je to pro vás to pravé. 

Může být pro vás zajímavé  Rekonvalescence po augmentaci - podrobný průvodce

Gigantomastie – Chce mít někdo obří prsa?

Ženy a jejich partneři obvykle oceňují, když jsou ňadra trochu větší, ale čeho je moc, toho je příliš.

Když to bije do očí

U makromastie a především gigantomastie je to, že se vyskytuje problém, zřejmé už na první pohled. Vlivem gravitace velká prsa klesají k zemi a táhnou s sebou páteř, takže postava již na dálku zaujme shrbenými zády a nachýlenými rameny.

Páteř přetěžování nezvládá, což se projevuje bolestmi ve všech páteřních segmentech a zvyšuje náchylnost k vadnému držení těla.

Fyzický diskomfort a zhoršený stav pohybového aparátu jen zesiluje psychickou nepohodu, protože s příliš velkými prsy se nikdo necítí v pohodě ani před zrcadlem, ani ve společnosti. 

Co s tím?

Prsa neschováte

Upřímně řečeno, jiná možnost, než prsa chirurgicky zmenšit neexistuje. Zmenšení prsou ze zdravotních důvodů dnes už není vůbec nic neobvyklého.

Zatímco optického zvětšování lze různými vycpávkami docílit snadno, opačným způsobem laciné triky nefungují. I kdyby černá barva nebo svislé pruhy na šatech zmátly pozorovatele, zemská přitažlivost se ošálit nedá a od bolesti a prsou dotýkajících se pupku natrvalo nic jiného nepomůže.

To nezhubnete

Změna životosprávy v podobě cvičení a zdravého jídelníčku dovede zpevňovat svalstvo či redukovat celkovou váhu, ale cíleně působit pouze na prsa, aby splaskla, nesvede.

Chirurgovy zlaté ruce

Co dělat? Jistěže s sebou nechcete vláčet na hrudi kilogramy navíc! Pokud se rozhodnete pro chirurgickou redukci poprsí, dáte natrvalo sbohem bolavým zádům a konečně se pořádně narovnáte.

Navíc se vám otevře nový svět konfekčního oblečení, o kterém jste předtím mohla jenom snít. Rozdíly před a po jsou opravdu markantní, protože - jak už bylo řečeno - nejde jen o zmenšení absolutní objemu, ale také o vytvarování a pozvednutí vnad (říká se tomu modelace).

Máme se zmenšením poprsí bohaté zkušenosti. Standardně využíváme operačních postupů, po kterých nezůstávají jizvy. Neváhejte se stát další z našich spokojených klientek. Obraťte se na nás, rádi vám vše vysvětlíme.

Zmenšení prsou je běžně prováděný zákrok 

Že vám naskakuje husí kůže, když se vysloví slovo operace? Máme proto pochopení. I v době, kdy je špičková lékařská péče dostupná všem, existuje něco jako strach z bílých plášťů. Chápeme, že se nikomu nechce na operační stůl, navíc “když nejde o život”.

Nicméně v dnešní době není třeba se plastických operací nikterak obávat. K eliminaci případných komplikací přispívá i fakt, že zákrok podstupuje vpodstatě zdravý člověk, kterému se jedná jen o úpravu zevnějšku. V žádném případě ale nic nepodceňujeme. 

Může být pro vás zajímavé  Jak zvětšit prsa

Předoperační konzultace a vyšetření

Než provedeme zákrok, vše s vámi podrobně probereme. Provedeme také standardní předoperační vyšetření. Počítejte s tím, že vás bude čekat celková anestezie s minimálně jednodenní hospitalizací.

Dvě hodiny na sále

Délka vlastní operace se pohybuje mezi dvěma a třemi hodinami. Operační redukce poprsí je logicky založena na vyjmutí přebytečné prsní tkáně.

Zároveň se musí odlehčené ňadro vytvarovat tak, aby dvorec a bradavka byly uprostřed a směřovaly s celým prsem mírně vzhůru. Naše klinika se může pochlubit unikátním operačním způsobem, který nezanechává patrné jizvy, klasický řez ve tvaru obrácené kotvy je u nás překonán.

Rekonvalescence jako po každé operaci

Po zákroku to bude pár dní trochu bolet a budete muset nosit obvaz přes hrudník. Ten poté nahradí speciální podprsenka. Nicméně návrat do běžného života včetně pracovního bude možný klidně již po týdnu. Délka procesu hojení je individuální, my se ho budeme snažit maximálně podporovat. Po takovém zmenšení prsou jsou výsledky v naprosté většině skvělé.

Rozhodnete-li se svěřit do našich rukou, vybíráte si skutečné profesionály. Pomůžeme vám k postavě, po které toužíte.

5/5 - (2 votes)

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám