fbpx

Jak zpevnit prsa – skvělé tipy a triky, díky kterým budete mít opět krásný dekolt

Nejste zrovna ve formě? Připravili jsme si pro vás snadný návod, jak zpevnit prsa. Krásná, plná ňadra jsou ideálem krásy už celá staletí. Vlivem vnějších i vnitřních faktorů se v průběhu života ženy mění velikost a tvar poprsí. 

Nejdramatičtější změny nastávají v období dospívání, během těhotenství, kojení a po jeho ukončení. Jedná se o přirozené změny, které  však mohou pořádně zacloumat sebevědomím. 

Se stavem vašich ňader se nemusíte smířit. Zkusit můžete hned několik ověřených metod, které dokážou efektivně napravit napáchané škody.

Obsah

Jak zpevnit prsa? Cvičením speciálních cviků alespoň 15 minut denně

Tvar vašich ňader určuje hned několik faktorů:

Na vaše poprsí samozřejmě působí i gravitace. Pokud chcete prsa nejen zpevnit, ale i zmenšit, jen cvičení rozhodně nestačí. Cvičením zpevníte prsní svaly, ale nezmenšíte obsah tuku. Ten lze ovlivnit jen změnou jídelníčku, případně některými doplňky stravy. Přebytečný tuk budete muset zhubnout (zajistit větší výdej energie, než je váš kalorický příjem).

Jaké cviky jsou pro posílení prsního svalstva nejlepší?

Cviky můžete cvičit pohodlně doma, nebo třeba i v přestávce v práci. Jsou jednoduché a nepotřebujete k nim žádné pomůcky.

Účinných cviků je na zpevnění poprsí samozřejmě mnohem víc. Proto se cvičení podrobněji věnujeme v samostatném článku. Inspirujte se v našem blogu!

Časově nenáročné tipy, jak zpevnit prsa při kojení

Během kojení dostávají prsa opravdu zabrat. Nemá ale smysl děsit se dopředu. Některé ženy kojí jen pár týdnů a jejich poprsí výrazně poklesne a jiné kojí až do dvou let a po ukončení mají pořád hezký tvar i objem.

To, jak budou vaše ňadra vypadat po ukončení kojení, je velmi individuální. K většímu poklesu obvykle dochází u žen, které v průběhu těhotenství výrazně přibraly na váze a přebytečná kila pak velmi rychle zhubly právě v období kojení.

Může být pro vás zajímavé  Vpáčené bradavky: Příznaky a možnosti léčby podle diagnózy

Pokud si chcete udržet pevnost vašich ňader, můžete zkusit následující zcela bezpečné preventivní metody:

Vodní masáže

bolavým a namáhaným ňadrům ulevíte jemnou vodní masáží během sprchování. Okamžitou úlevu pocítíte, pokud budete střídat proud teplé a studené vody. Poprsí během sprchování můžete také promasírovat lufou. Jednou za týden si osprchujte hrudník jen studenou vodou (směrem odspodu nahoru).

Obklady

do dvou litrů vody přidejte dvě lžíce mořské soli a šťávu z citronu. Přiložte na hrudník a nechte působit. Obklady můžete střídavě namáčet a přikládat jednou ve studené a jednou v teplé vodě. Vždy nechte působit 5 minut a několikrát opakujte.

Rostlinné extrakty

pokožku můžete mazat čistě přírodními extrakty. Velmi prospěšné a zároveň naprosto bezpečné je masírování pokožky olivovým olejem..

Hledáte způsob, jak rychle zpevnit prsa?

V tom případě byste měly zvážit modelaci prsou. Jedná se o operační zákrok, který se provádí v plné anestezii. Během modelace lékař pozvedne a vytvaruje povislé poprsí. Je nutná také po odstranění implantátů nebo při zmenšování poprsí.

Modelace prsou není určena pro dívky, které mají méně než 18 let (výjimku mají pouze zdravotní komplikace). Po ukončení kojení je nutné počkat minimálně 3 měsíce.

Máte pocit, že jste zkusily téměř vše, ale stále nejste se stavem vašeho dekoltu spokojené? Objednejte se k nám na nezávaznou konzultaci.
5/5 - (1 vote)

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám