fbpx

Pevná prsa: Poradíme vám metody, cviky a přípravky pro jejich co nejúčinnější zpevnění

Snad každá žena by si přála mít pevná prsa po co nejdelší dobu. Je to totiž právě ona pevnost, která jim dodává smyslnost a přitažlivost. Ať už je velikost jakákoli. A jak si tedy pomoci, aby si ňadra udržela svůj mladiství vzhled co nejdléle? Čím dříve s přípravou začnete, tím lépe pro vás. 

Trápí vás povislá prsa? Nejefektivnější způsob, jak s tímto neduhem bojovat, je návštěva odborníků na plastickou chirurgii.

Příčiny ztráty pevnosti prsou

To, proč prsa začínají ztrácet svou pevnost a pružnost, je dané faktory, které se v životě ženy objevují a jimž se bohužel nelze vyhnout.

Jedním ze zásadních faktorů, které zapříčiňují pokles prsou i ztrátu elasticity kůže je stárnutí pokožky. Na prsou se to projevuje právě tím, že dříve pevná prsa pomalu, ale jistě začínají sestupovat dolů. 

Problematické bývá hlavně období menopauzy. Úbytek estrogenu v těle má za následek změnu tvaru a velikosti prsou. Pozor. U některých žen dochází v tomto období dokonce ke zvětšení ňader. S tím však bohužel přichází i ztráta elasticity kůže, takže prsa získají možná na objemu, ale je to vykoupeno tím, že poklesnou.  

I něco tak fyzikálního jako gravitace může ovlivnit to, jak ženská prsa vypadají a budou vypadat v budoucnu. Gravitace totiž funguje na cokoliv, i na všechny typy prsou. I když v tomto případě mají menší a kompatnější prsa trochu výhodu.

Podobně jako menopauza, má neblahý vliv na stav prsou i těhotenství. Pevná prsa v těhotenství ztrácí svoji pružnost a tvar. Avšak na druhou stranu, potomek tento stav několikrát vyváží a cena ztráty pružnosti prsou se pak zdá malichernou věcí. 

Skokové hubnutí a nabírání váhy má vliv nejen na vaše zdraví, ale i na stav vašich ne už tak krásných a pevných prsou. Při drastickém hubnutí totiž dochází ke ztrátám elasticity kůže. Proto chcete-li zhubnout, vyhněte se redukčním dietám a raději pozvolna změňte svoji životosprávu i životní styl. 

Prsa po kojení zůstanou málokdy stejná. Ovšem to neznamená, že kojení je špatné a pro hezkou postavu je potřeba se jej vzdát. Kojení má důležité místo jak pro zdraví miminka, tak i pro zdraví ženy. Pečlivou péčí lze část ztráty pružnosti minimalizovat. A v případě, kdy se vám prsa opravdu nelíbí, můžete později zkusit mammaplastiku, která navrátí ňadrům ztracený tvar.

7 kroků pro pevnější prsa

1. Masáže

Může být pro vás zajímavé  Povislá prsa rozhodně nejsou neřešitelný problém – osvědčené tipy, jak získat zpět jejich pevnost

Pro pevnější poprsí je dobré si dopřát i speciální masáž pomocí rukavice z lufy, kdy budete postupovat od stran až k dekoltu. Můžete však zkusit i masáže prsou či lymfatické masáže z rukou vyškoleného personálu. Tím může dojít k částečnému zpevnění prsou bez operace. 

 

2. Stahovací prádlo 

I to může pomoci k tomu, aby došlo k lepšímou prokrvení pokožky a tudíž i k částečnému zpevnění vašich povolených ňader. 

 

3. Dostatek tekutin

Chcete-li mít krásná, pevná prsa pijte i dostatek tekutin. Tedy hlavně vody a neslazených čajů. Zlepšíte si tím elasticitu kůže a tím pádem i dekolt. 

 

4. Krémy

Další možností, jak na pevnější poprsí, jsou i různé speciální krémy, které slouží ke zpevnění a hydrataci pokožky v oblasti ňader. Je však třeba vybírat ty kvalitní a aplikovat je pravidelně a dlouhodobě. 

 

5. Teplotní změny

Střídání teplé a studené vody při sprchování skvěle pomůže pokožce. Zlepšíte tím její prokrvení a oddálíte stárnutí kůže. Dlouhé koupání v teplé vaně je možná relaxující, ale vaše kůže to neocení ani trochu. 

 

6. Trpělivost

Pokud chcete dosáhnout pevných prsou bez plastiky, budete potřebovat mnoho trpělivosti i disciplíny. Kůže se vám nezlepší přes noc a změny budou viditelné pomalu.

V případě, že jste zcela podcenili prevenci, může se stát, že dosáhnete jen menších úspěchů. Nejefektivnějším řešením povislých prsou tak pořád zůstavá plastická operace. 

 

7. Cvičení 

S udržením pevných prsou může pomoci i cvičení. Ovšem i zde počítejte spíše s omezenými možnostmi. Prsa nejsou sval. Cvičení vám je tudíž nezvětší ani zcela nezvedne. Jen částečně zlepší stav pokožky.

Jsou vaše prsa už hodně povislá? Nemáte chuť ani trpělivost na cvičení a jiné rady, v jejichž úspěchy stejně nevěříte? Vrátíme vašim prsům ztracený tvar i pružnost.

Cviky na zpevnění prsou

Cviky na pevnější poprsí slouží hlavně jako prevence jejich poklesu. Aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků, zaměřte se na cviky, které posilují horní část prsního svalu. Nejlepší cviky na zpevnění prsou u žen jsou například rozpažování, pullover nebo kliky na široko.

Velmi důležité je to, aby byly cviky prováděny dobře. V případě, že máte možnost, zkuste na první tréninky zvolit profesionála. Co se týče opakování, jsou většinou doporučovány 4 série po 20 opakování. Po cvičení se také nezapomeňte protáhnout.

8 cviků pro pevnější poprsí

Podobně funguje i boční prkno. Až na to, že vaši váhu teď drží jen pravá ruka a pravá noha. Ty pak vystřídejte. 

Lehnete si na záda, rozpažíte ruce. Nohy pokrčíte na jednu strahu, hlavu otočíte na stranu druhou.

Při tomto cvičení na pevná prsa se neobejdete bez činek. Lehnete si na záda, činky dáte za hlavu a pak je zvednete nad hrudník. 

Další z klasických cviků na prsní svaly je tlačení dlaní proti sobě. Prostě jako byste se modlili.

Ač je cvičení jednou z možností, jak mít pevnější prsa, nezapomínejte také na protažení. Vhodné je třeba protažení do svíce. 

Zde asi není potřeba většího vysvětlování. Běh do a ze schodů má velice příznivý vliv na zpevnění ňader.

Jsou účinným cvičením na posílení horní části těla a mohou být součástí cvičebního režimu pro zpevnění poprsí.

Je pro vás každodenní cvičení příliš náročné a zdlouhavé? Plastická chirurgie může být efektivní řešení, které vám přinese kýžený tvar i velikost.

Tipy a doporučení pro pevnější prsa

1. Správná volba podprsenky 

Udržet si pevná prsa bez podprsenky je velmi těžké. Proto je důležité vždy vybrat tu, která vám dobře sedne a bude poskytovat kýženou podporu. Pro velká prsa je kvalitní podprsenka nutností. 

 

2. Zdravá strava a vhodný příjem živin pro podporu pevnosti prsou

I to, co jíte, ovlivňuje to, jak budou vaše prsa vypadat. Proto se zaměřte i na tyto věci:

  • Vyhledávejte potraviny obsahující fytoestrogen jako jsou například luštěniny, sója ale i brambory nebo česnek. 
  • Vitamín C a E jsou zase důležité pro hezkou pokožku.
  • Zapomínat by se nemělo ani na omega-3 mastné kyseliny. 

 

3. Zdravý životní styl

I pohyb pomůže k tomu, aby vaše pokožka nestárla rychleji než by měla. Zároveň se vyvarujte přílišnému slunění, kouření i návštěvám solárních studií.

Péče o prsa během těhotenství a kojení

Chcete-li mít pevná přírodní prsa i po těhotenství a kojení, nepodceňujte péči o ně ani během těchto náročných dnů.  

Možnosti chirurgického zpevnění prsou

Efektivní možností, jak zlepšit stav svých prsou, je postoupení plastické operace. 

Přípravky na zpevnění prsou

Další možností, jak mít pevnější prsa, je použití různých přípravků na zpevnění prsou. Většinou se jedná o různé gely, krémy nebo séra, která se aplikují na kůži a podporují její elasticitu. Je však důležité investovat do kvalitních a prověřených produktů.

Plastická operace vám může trvale a efektivně pomoci s mnoha problémy, které vás ohledně prsou trápí. Povislá ňadra už nemusí být problémem.

Diskuze a zkušenosti se zpevněním prsou

Máte zkušenosti s některými metodami a způsoby, které jsme vám v článku popsali? Neváhejte a přidejte své názory a postřehy. Více hlav více ví. Chcete-li se dozvědět další věci o zpevnění prsou – diskuze může být další možností, jak získat nové informace. 

Závěr

Otázka, jak mít pevná prsa trápí mnoho žen. Čas i přírodní zákonitosti jsou neúprosné a časem vždy dojde k tomu, že prsa začnou ztrácet svůj tvar i pružnost. Zpomalit tento vývoj lze pomocí cvičení, používání speciálních krémů či masážemi. Ovšem jen dočasně.

Jedinou efektivní možností, jak zvrátit tento průběh, je plastická operace, ať zvolíte modelaci nebo rovnou přistoupíte i ke zvětšení prsou. Záleží na každé ženě, jak moc radikální změnu chce.

Co je však důležité, je volba kvalitní kliniky se zkušeným personálem. Příkladem může být Premier clinic nabízející skvělé služby i špičkové lékaře. 

Nebojte se udělat změnu a vrátit svým prsům tvar i pevnost. Svěřte se do rukou zkušenému týmu odborníků.

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám