fbpx

Kapkovité implantáty – pro koho jsou nejlepší možnou volbou?

Váháte, zda zvolit kapkovité implantáty, nebo kulaté? Nevíte, jaký je v nich přesně rozdíl a zda ten či onen tvar není náhodou kvalitnější? Tyto otázky bývají poměrně časté, proto jsme pro vás připravili stručný článek, ve kterém se budeme blíže věnovat právě tomuto typu implantátu. Dozvíte se, jakými vlastnostmi se kapkovité (anatomické) implantáty vyznačují, pro koho se hodí a kdy je naopak lepší zvolit kulatý tvar. Díky těmto informacím přestanete váhat a vyberete si optimální tvar, který bude vypadat perfektně právě na vás.
Obsah

Kapkovité implantáty versus kulaté. V čem jsou hlavní rozdíly?

Kapkovité implantáty (častěji se setkáte s označením “anatomické”) mají, jak už jejich název napovídá, tvar kapky. Cílem je v tomto případě co nejpřirozenější vzhled. Tvar kapky nejlépe simuluje přirozený tvar ňader.
Naproti tomu kulaté (sférické) implantáty vyplňují horní část prsou; tím se samozřejmě docílí plnější dekolt. Tento typ implantátů umožňuje výraznější zvětšení, ale není vhodným typem pro všechny ženy bez výjimky.
Na velmi štíhlé postavě totiž působí nepřirozeným až plastickým dojmem.

V jakých případech je lepší zvolit anatomický tvar?

Na výběr máte hned ze tří variant anatomických implantátů: kruhovitý, oválný (orientovaný svisle) a oválný (orientovaný vodorovně).
Výběr tvaru je v zásadě v režii klientek, ale ne ve všech případech je realizace jejich přání možná. Lékař musí vyhodnotit celkovou fyzickou konstituci, a pokud výběr není v souladu s jeho závěry, navrhne jiné řešení.
Lékaři musí vzít v úvahu mnoho faktorů, aby vybrali optimální tvar a velikost tak, aby implantáty nepředstavovaly žádná zdravotní rizika a zároveň vytvořily estetický výsledek přesně podle vašich představ.

Nemáte konkrétní představu o tom, jaký typ implantátu zvolit?
V rámci nezávazné konzultace vám naši lékaři vše detailně vysvětlí a navrhnou optimální řešení.

Důležitá je i struktura povrchu implantátů

Augmentace prsou silikonovými implantáty se provádí již od 60. let minulého století. Od té doby se samozřejmě leccos změnilo a dnešní implantáty se s těmi původními ani nedají srovnat. Moderní implantáty mají dlouhou životnost a jsou naprosto bezpečné. Na povrchu je pružný a odolný silikonový obal. Vnitřek tvoří silikonový gel, který svou strukturou připomíná prsní tkáň. I když se výměna doporučuje nejčastěji po 15 letech, pokud to vlivem výrazných fyzických změn není nutné, můžete výměnu absolvovat později.
Může být pro vás zajímavé  Vystouplé bradavky: Víme, jaké jsou jejich příčiny, typy a možnosti řešení

Proč se nejčastěji používají implantáty s pórovitým povrchem?

Implantát musí držet na svém místě. Speciální pórovitý povrch umožňuje, aby dobře přilnuly k okolní tkáni. Tím se účinně omezí nežádoucí pohyb a předchází se vzniku kapsulární kontraktury. Jedná se o zdravotní komplikaci, která je častější při použití implantátů s hladkým povrchem. To je také důvod, proč lékaři dávají přednost strukturovaným pórovitým povrchům.

Anatomické implantáty by měly mít vysokou kohezivitu gelu

Platí pravidlo, čím více je silikonový gel kohezivní, tím lépe. Vysoká kohezivita gelu zaručuje, že implantát v průběhu let neztratí svůj tvar. Pokud by implantát prasknul, kohezivní gel nepronikne do okolních tkání.

Aplikujeme implantáty značky Mentor, Polytech, Nagor a B-Lite.
Konečná cena se odvíjí od značky, kterou si vyberete.

5/5 - (1 vote)

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám