Kapkovité implantáty versus kulaté. V čem jsou hlavní rozdíly?
Kapkovité implantáty (častěji se setkáte s označením “anatomické”) mají, jak už jejich název napovídá, tvar kapky. Cílem je v tomto případě co nejpřirozenější vzhled. Tvar kapky nejlépe simuluje přirozený tvar ňader.
Naproti tomu kulaté (sférické) implantáty vyplňují horní část prsou; tím se samozřejmě docílí plnější dekolt. Tento typ implantátů umožňuje výraznější zvětšení, ale není vhodným typem pro všechny ženy bez výjimky.
Na velmi štíhlé postavě totiž působí nepřirozeným až plastickým dojmem.
V jakých případech je lepší zvolit anatomický tvar?
- Chcete absolutně přirozený výsledek - anatomické implantáty vyplní prsa přirozeně, a to i v případě, že vaše původní ňadra byla velmi malá nebo nemáte žádný svůj základ a jste štíhlé postavy.
- Toužíte po velkém zvětšení o objemu 400 ml a více - kulaté implantáty v této velikosti mohou vytvořit “silikonový” efekt. Anatomické vypadají přirozeně i po výrazné augmentaci prsou.
- Velké kulaté implantáty mohou vytvářet dvojité vlny na prsou (efekt “double-bubble”).
- Potřebujete pouze vyplnit objem povislých prsou.
Na výběr máte hned ze tří variant anatomických implantátů: kruhovitý, oválný (orientovaný svisle) a oválný (orientovaný vodorovně).
Výběr tvaru je v zásadě v režii klientek, ale ne ve všech případech je realizace jejich přání možná. Lékař musí vyhodnotit celkovou fyzickou konstituci, a pokud výběr není v souladu s jeho závěry, navrhne jiné řešení.
Lékaři musí vzít v úvahu mnoho faktorů, aby vybrali optimální tvar a velikost tak, aby implantáty nepředstavovaly žádná zdravotní rizika a zároveň vytvořily estetický výsledek přesně podle vašich představ.
Nemáte konkrétní představu o tom, jaký typ implantátu zvolit?
V rámci nezávazné konzultace vám naši lékaři vše detailně vysvětlí a navrhnou optimální řešení.
Důležitá je i struktura povrchu implantátů
Proč se nejčastěji používají implantáty s pórovitým povrchem?
Implantát musí držet na svém místě. Speciální pórovitý povrch umožňuje, aby dobře přilnuly k okolní tkáni. Tím se účinně omezí nežádoucí pohyb a předchází se vzniku kapsulární kontraktury. Jedná se o zdravotní komplikaci, která je častější při použití implantátů s hladkým povrchem. To je také důvod, proč lékaři dávají přednost strukturovaným pórovitým povrchům.
Anatomické implantáty by měly mít vysokou kohezivitu gelu
Platí pravidlo, čím více je silikonový gel kohezivní, tím lépe. Vysoká kohezivita gelu zaručuje, že implantát v průběhu let neztratí svůj tvar. Pokud by implantát prasknul, kohezivní gel nepronikne do okolních tkání.
Aplikujeme implantáty značky Mentor, Polytech, Nagor a B-Lite.
Konečná cena se odvíjí od značky, kterou si vyberete.