fbpx

Povislá prsa rozhodně nejsou neřešitelný problém – osvědčené tipy, jak získat zpět jejich pevnost

Povislá prsa nejsou žádnou výjimečnou abnormalitou, která postihla jen vás. Jedná se o přirozený jev, který patří k ženství, ať se nám to líbí, nebo ne. Snad každá žena touží po krásném, souměrném a hlavně pevném poprsí. V reálném světě ale naprostá dokonalost prakticky neexistuje. 

Ženy jsou k sobě často přehnaně sebekritické. Netrapte se samy, raději se zeptejte na názor zkušeného odborníka. Objednejte se k nám na nezávaznou konzultaci!

Povislá prsa: 4 hlavní příčiny a faktory, které ovlivňují jejich vzhled

Ňadra během života ženy prochází neustálým vývojem. Na jejich vzhled a pevnost přitom působí řada vnějších i vnitřních vlivů včetně gravitace. Tento proces se týká všech žen. Dopady stárnutí a dalších faktorů na stav vašich prsou se ale dají zmírnit s pomocí preventivních opatření.

Přečtěte si, jaké konkrétní faktory způsobují pokles poprsí a která preventivní opatření jsou opravdu účinná. Dozvíte se také, jak postupovat, pokud máte prázdná a povislá prsa po kojení a další důležité informace, které vám pomohou najít efektivní řešení právě pro vás.

Proč máte vytahaná prsa?

Existuje hned několik typů prsou. Jejich velikost a tvar jsou do značné míry dány geneticky. Nicméně každá žena je originál a navíc vyznává i odlišný životní styl, který má také lví podíl na celkovou pevnost ňader.

Genetiku sice nelze ošálit, ale některé další faktory ovlivnit můžete, a tím podpoříte pevnost vaší pokožky.

  1. Stárnutí – v průběhu let ztrácí pokožka svou přirozenou pružnost. Větší, či menší pokles prsou zaznamenají během života naprosto všechny ženy bez ohledu na to, zda nosily kvalitní podprsenky, pravidelně cvičily nebo používaly zpevňující krémy. Faktem zůstává, že na prsa mimo jiné působí nepřetržitě také gravitace. Jedinou zaručenou možností, jak mít pevná ňadra i v pokročilém věku je plastická operace prsou.

  2. Změny hmotnosti – pokožka prsou je velmi jemná a citlivá na výrazné úbytky a příbytky tělesné váhy. Velmi negativní dopad na pevnost a tvar prsou mají především nárazové drastické diety, po kterých zpravidla následuje jo-jo efekt. Objem prsou se mění v krátkých časových intervalech a pokožka na tyto změny není schopná adekvátně reagovat.

    Pokud se chcete tomuto problému vyhnout, stravujte se zdravě, pijte dostatek tekutin a nový stravovací režim doplňte odpovídající fyzickou aktivitou. Hubněte pomalu a netrapte se hlady. Mějte na paměti, že velmi přísné diety nelze držet dlouhodobě. V případě extrémního úbytku hmotnosti (30 kg a více), je často nezbytně nutné chirurgicky odstranit přebytečnou kůži a provést modelaci (popřípadě i augmentaci) ňader.

  3. Těhotenství a kojení – tělo v tomto období zažívá doslova hormonální bouři. Během těhotenství se prsa postupně zvětšují. Po porodu se začne tvořit mléko a ňadra během dne dle četnosti kojení neustále nabývají a ubývají na objemu. Během tohoto období jsou ženy se stavem svých ňader převážně spokojené. Prsa mají větší objem a po většinu času jsou i poměrně pevná.

    Rozčarování zpravidla přichází až po ukončení kojení. Prsa po kojení jsou nejen výrazně menší, ale působí také “prázdným” dojmem. Povislá prsa po kojení mohou být ale pouze přechodným problémem, který se do jisté míry vyřeší sám, až se ustálí hormonální hladina po ukončení laktace. V některých případech ale, bohužel, k výraznému zlepšení nedojde ani po delší době. V tomto případě je na místě poradit se na dalším postupu s odborníkem.

  4. Menopauza – ženské tělo opět prochází řadou hormonálních změn, které se nevyhnutelně podepisují na elasticitě pokožky.
Může být pro vás zajímavé  Průvodce zvětšením prsou: Vše, co potřebujete vědět o augmentaci 250 ml implantáty

Jak poznat povislá prsa?

Pokles prsou se odborně nazývá ptóza a je klasifikovaná dle závažnosti do 4 stupňů:

2. a 3. stupeň lze efektivně řešit pouze modelaci prsou. Jizvy a jejich rozsah v těchto případech závisí na množství nadbytečné kůže.

Jsme vyhledávaní specialisté v České republice na augmentace a modelace prsou. Máme tisíce spokojených klientek.

Co dělat proti povislým prsům? Osvědčená prevence a možnosti léčby

Nejefektivnějším řešením těžších stupňů ptózy (2. a 3. stupeň) je chirurgický zásah, tedy modelace, která může být spojená s augmentací (vložením implantátů). Pokud uvažujete o zvětšení prsou, celková cena závisí na druhu použitých implantátů a také na rozsahu modelace svěšených prsou.

Chirurgické metody, jak se zbavit povislého poprsí

Zdroje vitaminu A

Optimálním řešením pro povislá prsa jsou anatomické implantáty, které mají kapkovitý tvar. Cílem v tomto případě tedy není naplnění prsou, ale respektování přirozeného tvaru poprsí. 

Vzhledem k tomu, že čistě jen modelace prsou zanechává poměrně výrazné jizvy, které jsou pro řadu žen naprosto nepřijatelné. Lékaři často doporučí právě augmentaci kapkovitým implantátem v kombinaci s mastopexií. Tímto způsobem dochází k vyplnění chybějící tkáně a jizvy jsou méně patrné.

Po plastické operaci je nutné nosit speciální podprsenky po augmentaci.

Může být pro vás zajímavé  Velikost prsu: není spokojeno téměř 70 procent žen v ČR

Nechirurgické metody, jak na povislá prsa

Hned úvodem je nutné zmínit, že všechny osvědčené nechirurgické metody jsou velmi dobrou prevencí, díky které lze zpomalit účinky stárnutí a do určité míry zpevnit pokožku. 

Pokud jsou již ale vaše prsa výrazně pokleslá a prázdná, žádná z těchto technik tento stav nedokáže zvrátit. V případech pokročilé ptózy je jediným opravdu účinným řešením chirurgický zásah.

Krásná a pevná ňadra nemusí zůstat jen vaším zbožným přáním. Modelaci nebo augmentaci u nás můžete zaplatit i formou splátek s výhodným úrokem.

Povislá prsa lze zpevnit různým způsobem

Ideální je kombinace vhodných preventivních opatření a zdravého životního stylu. Nicméně ani pokud začnete již ve velmi mladém věku, nelze zaručit, že budou tato opatření v průběhu času dostatečně efektivní.

Pokles prsou patří k ženství. Je to naprosto přirozené a prochází si tím všechny ženy bez výjimky. Touha po dokonalosti může ale vést k frustraci. Proto byste v prvé řadě měly pracovat na vašem sebevědomí a přijmout své tělo jako celek i se všemi nedostatky. Vědomí, že v tom rozhodně nejste samy, je osvobozující.

Kdy řešit vytahaná prsa s lékařem?

Absolvujte plastickou operaci v prostředí luxusní pražské kliniky! Špičkové služby nabízíme za standardní ceny.

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám