fbpx

Asymetrie prsou – jaké jsou její příčiny a možná řešení

Asymetrie prsou – jaké jsou její příčiny a možná řešení 

Jen málo žen se může pochlubit tím, že má dokonalé poprsí dané přírodou. Jedním z problémů, se kterým se potýká mnoho žen, je vrozená asymetrie prsou. Většinou se projeví asymetrie prsou v pubertě. Jedno prso se prostě vyvíjí více a rychleji. Přesto, že se jedná o naprosto přirozený jev, dívku to může psychicky poznamenat na celý další život. A řešení není přitom tak jednoduché, jako změnit barvu na vlasy.

Máte některý z těchto problémů? Zavolejte nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci.
Obsah

Budou vadit prsní implantáty při kojení?

Asymetrie poprsí se může stát výraznější také v období těhotenství nebo se zvýrazní asymetrie prsou po kojení. Vrozená asymetrie prsou při kojení ale nijak nevadí. Tento defekt bývá také dědičný a je tedy tím, čemu říkáme rodový znak. To ovšem neznamená, že by se s tím měla žena smířit a tímto problémem trpět po celý život. Dalším tématem je, jestli může přímo ovlivnit asymetrie prsou kojení. Je prokázáno, že rozdílná velikost prsou nemá na produkci mléka žádný významný vliv. S tím souvisí otázka, zda se objeví problémy při kojení, pokud pomohla u asymetrie prsou plastika. Vzhledem k tomu, že je prsní implantát většinou uložen pod prsní žlázou, nemá tento zákrok žádný vliv na činnost prsní žlázy.

Jak vyřešit problém jednou provždy

I přesto, že asymetrická prsa před svým okolím dokážeme dokonale zamaskovat, mohou nám působit problémy v intimním životě. Prsa jsou velice výrazným ženským znakem a pro ženu může být velice traumatizující okamžik, kdy si před svým partnerem sundá podprsenku. Sebevědomí vám v tomto případě může zachránit plastika prsou (asymetrie). 

Nejprve je nutné vše prokonzultovat s odborníkem, který s vámi prodiskutuje nejvhodnější postup. Je také dobré předem vědět, jaká bude pro odstranění asymetrie prsou cena operace. Pro zákrok plastika prsou – asymetrie, cena není u všech klinik pochopitelně stejná. Každá klinika si ji určuje sama a pohybuje se od cca čtyřiceti do sedmdesáti tisíc. Zkušený odborník na tuto problematiku s vámi také probere, jak bude probíhat mammaplastika před a po zákroku.

Může být pro vás zajímavé  S jakými typy prsou se můžete setkat?
Náš tým plastických chirurgů s letitou praxí vám ochotně odpoví na všechny vaše dotazy.

První a důležité informace vám poskytne internet

Vzhledem k tomu, že tento problém řeší mnoho žen, první hledanou informací pravděpodobně bude – asymetrie prsou kam zajít. Některé webové stránky poskytují také na téma asymetrie prsou foto. Díky tomu můžete posoudit, jak dopadlo řešení asymetrie prsou před a po zákroku. V mnoha případech ale není nutné řešit problém chirurgicky. Plastika prsou – fotogalerie vám tedy může pomoci v rozhodování.

Podprsenka může mnohé zachránit

Při maskování problému asymetrických prsou stačí mnohdy jen vědět, jak si vybrat správnou podprsenku. Pokud je problémem rozdílná velikost, pak je nutné přizpůsobit velikost košíčků většímu prsu. V opačném případě by jedno prso sice hezky sedělo, ale druhé by se snažilo z vaší podprsenky prchnout všemi směry. Pro zamaskování asymetrie prsou podprsenka může být zásadní. Dají se s ní totiž dělat přímo kouzla. 

Zamaskovat problém rozdílně velkých prsou lze i v případě, že si chcete vzít plavky a vyrazit na pláž. Doporučují se plavky s podprsenkou s tzv. T švem. Díky tomu, že je podprsenka ušitá ze tří dílů, dokáže zamaskovat rozdíly. 

Podprsenka váš problém nevyřešila? Zavolejte a my vám poradíme, co s tím.

Může asymetrie prsou postihnout i muže?

Samozřejmě, že ano. A patří to k velmi častým problémům u mužů všech věkových skupin. Jaké jsou příčiny asymetrie prsou u mužů? Nejčastější mohou být dvě. 

Gynekomastie se navíc může projevit pouze u jednoho prsu. Problém se tedy stává ještě více nápadným a pro muže velice dehonestujícím. Vše se dá snadno vyřešit odstraněním prsní tkáně. Jestliže se jedná pouze o uložený tuk, pak je možné využít metodu liposukce.  

Nestyďte se za svůj problém. Spolu to zvládneme. Kontaktujte nás.

Hradí plastiku prsou pojišťovna?

Vždy je ale důležité rozhodnutí neurologa, mamologa a revizního lékaře. V jakých případech se tedy můžete většinou spolehnout na to, že plastiku asymetrie prsou hradí pojišťovna? Při rekonstrukci prsou po onkologickém onemocnění. 

Objednejte se a vše s vámi probereme. Dozvíte se, jaké máte možnosti.

Nebojte se o mluvit o problému

Hlavně se neobávejte o problému hovořit. Asymetrie prsou – diskuse vás přesvědčí, že v tom nejste sama. Dozvíte se také, ve kterých případech pomohla s řešením asymetrie prsou pojišťovna a kdy si žena musela zákrok modelace prsou – asymetrie hradit ze svých prostředků. A v jakých případech přírodu alespoň trochu opravilo vhodné cvičení pro posilování prsou.

Trápí vás problém, kterým je asymetrie prsou? My vás v tom nenecháme.

Ohleduplně a citlivě s vámi vše probereme.

Vrátíme vám spokojenost do života

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám