fbpx

Prsní implantáty – stručný průvodce základním výběrem

Prsní implantáty – stručný průvodce základním výběrem

Správný výběr prsních implantátů je prvním krokem k dokonalému poprsí. Proto nic neuspěchejte a nechte si poradit zkušeným operatérem, který vám na základě dlouholetých zkušeností dokáže objektivně navrhnout nejlepší možnou alternativu.

Sepsali jsme pro vás souhrn všech podstatných kritérií, která je nutné zohlednit, aby konečný vzhled splnil vaše očekávání.

Obsah

Prsní implantáty zajistí plnost a pevnost vašeho poprsí

Augmentace tedy zvětšení prsou s pomocí prsních implantátů je optimálním řešením pro ženy, které nejsou spokojené s velikostí a tvarem svých ňader. 

Stav prsou ovlivňuje několik vnějších a vnitřních faktorů. Na poprsí působí gravitace a kůže navíc postupem času ztrácí pružnost. Ženské tělo prochází v průběhu času řadou extrémních změn, které jsou způsobeny přirozenými hormonálními procesy (období dospívání, těhotenství, kojení, menopauza).

Ňadra vlivem těchto procesů střídavě zvětšují a zmenšují svůj objem. Následkem toho můžou být povislá a prázdná prsa, jejichž stav je již neměnný. 

Elasticita kůže a pevnost poprsí se dá podpořit cvičením a aplikací zpevňujících kosmetických přípravků. V případě povislých prsou bez objemu je ale jediným efektivním řešením augmentace spojená s modelací.

Jak dlouho vydrží prsní implantáty?

Většina výrobců poskytuje na své produkty doživotní záruku. Moderní silikony jsou vyrobeny z extrémně kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči tlaku. Vyrábí se dle nejpřísnějších norem a prochází řadou testů, které zaručují top kvalitu. Doživotní záruka ale neznamená, že dané implantáty nebudete muset už nikdy měnit.

Doporučený interval pro výměnu je 10 až 16 let. Je totiž nutné brát ohledy na elasticitu kůže, gravitaci a fyzické změny (zvýšení nebo naopak úbytek hmotnosti). Lékař provede vyšetření ultrazvukem, a pokud je implantát v pořádku a klientka nevyžaduje žádné změny, může se reoperace odložit.

Náš tým plastických chirurgů s letitou praxí vám ochotně odpoví na všechny vaše dotazy.

Společně vybereme optimální tvar, velikost a značku implantátů.

Jak vybrat ideální prsní implantáty?

Během konzultace se ošetřující lékař seznámí s vašimi požadavky na tvar a velikost. Plastický chirurg se vždy snaží vyhovět přání klientek, ale zároveň vám může nabídnout jinou variantu, která lépe odpovídá vaší tělesné stavbě. Pro přirozený vzhled se bere v potaz:

V této fázi také zhodnotí, zda potřebujete pouze augmentaci nebo i modelaci prsou. Lékař má dostatek praktických zkušeností, aby zodpovědně navrhl nejoptimálnější řešení právě pro váš typ postavy. 

Může být pro vás zajímavé  Rekonvalescence po augmentaci - podrobný průvodce

V některých případech je z estetických důvodů nutné použít o něco větší velikost. Pokud naopak toužíte po velkých implantátech, může se vám stát, že vám bude lékař váš záměr rozmlouvat a v případě extrémních velikostí může odmítnout zákrok provést. Velké implantáty vypadají přirozeně pouze za určitých podmínek. Na štíhlých ženách mohou působit nepatřičným “umělým” dojmem.

Mohlo by vás zajímat

Největší prsní implantáty, které jsou dostupné v České republice, vyrábí společnost Polytech. Mají objem 1010 ml, což představuje zvětšení zhruba o čtyři velikosti. Operatér má povinnost informovat pacientky o všech možných rizicích, která se pojí s aplikací nadrozměrných implantátů.

Rozdělení prsních implantátů podle druhu, tvaru a velikosti

Prsní implantáty dělíme do dvou základních skupin na:

Odlehčené implantáty zatím nabízí pouze společnost Polytech pod značkou B-lite. Jsou až o 30 % lehčí než běžné implantáty. Jsou tedy ideální volbou pro aktivní sportovkyně a ženy, kterým jejich tělesná konstituce neumožňuje zvolit větší velikost běžných implantátů.

Jak vybrat tvar a velikost?

Většina výrobců vyrábí kulaté a anatomické implantáty. Kulatý typ je plnější v horní části, takže vaše ňadra krásně vyplní dekolt. Anatomické implantáty jsou plnější v dolní části a ve stoje tak působí přirozenějším dojmem. Jsou vhodnou volbou pro ženy, jejichž původní ňadra neměla žádnou výplň. Novinkou je ergonomický tvar, který nejvěrněji napodobuje přirozené poprsí.

Lékaři nejčastěji aplikují velikost 225 až 300 ml, přičemž 150 ml představuje přibližně jednu velikost košíčků podprsenky.

Pracujeme s Mentor, Nagor, B-lite, Polytech a Motiva implantáty.

Všechny nabízené značky disponují certifikací CE.

Zavolejte nám a objednejte se na nezávaznou konzultaci.

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám