fbpx

Špičatá prsa: Genetické faktory, vnímání krásy a sebevědomí, ale hlavně účinná řešení tohoto problému

Za svá špičatá prsa se mnohé ženy stydí. Připadají jim nevzhledná a byly be velmi rády za mnohem kulatější tvar, který více odpovídá trendům, jež vídají na obálkách časopisů i na stránkách webových stránek. Každá žena je jedinečná a krásná! Co však s tím, když se vám vaše prsa nelíbí?  

Anatomie prsou je daná přírodou. Nejste s ní spokojeni a chcete svoji vizáž trochu pozměnit? 

Genetické a hormonální faktory ovlivňující špičatý tvar prsou

Rozdíly mezi ženskými a mužskými špičatými prsy

I muže špičaté poprsí může potrápit. Avšak důvody jejich vzniku jsou úplně jiné než u žen. U mužů špičaté poprsí vzniká hlavně jako následek nezdravého životního stylu nebo hormonální poruchy.  A jak je to u žen? Tam za to mohou většinou dva hlavní faktory:

Genetika

Fyziologické změny a věk

Pokud měla vaše maminka či babička špičatá prsa, tak jste je s největší pravděpodobností zdědila i vy i vaše dcera. Na změnu tvaru prsou však mohou mít vliv i jiné faktory, jako je těhotenství, kojení nebo dokonce i váhové výkyvy. I s věkem se samozřejmě velikost i tvar prsou mění.

Nejčastější změny prsou v průběhu věku a fyziologických procesů

Prsa se mění i v důsledku procesů, kterými za svůj život žena prochází. Ty nejběžnější jsou tyto:

Estetický vzhled špičatých prsou

Madona se rozhodla povýšit špičatá prsa na symbol ženské moci a vzdoru. I přes tento počin však není s tímto tvarem svých ňader mnoho žen spokojeno. Je jedno, zda se jedná o malá špičatá prsa nebo velká špičatá prsa. Od vytoužených kulatých se totiž neodlišují velikostí, ale zašpičatělým vrcholem, který trápí mnoho žen. 

Vnímání krásy a ideálu prsou je ovšem ovlivněno i sociálními a kulturními faktory. Ty se v průběhu lidské existence pořád mění a budou měnit. A ač v současnosti jsou většinou preferována spíše prsa kulatá, může se stát, že v další dekádě budou oblíbená právě ta špičatá.

Tipy a triky pro řešení špičatého poprsí

Výběr správného prádla a oblečení pro podporu a optické zvýraznění prsou

Chcete-li svým prsům dát kulatější tvar, je vždy důležité věnovat čas výběru správného prádla. Tedy kupovat kvalitní podprsenky, které vám budou sedět. Pro tento tvar se hodí push-up podprsenky s vyztuženými košíčky, které prsa zakulatí a dodají jim ten správný objem. 

Možnosti korektivní změny vzhledu prsou

V případě, že vám z nějakého důvodu jen optická změna nevyhovuje, můžete si ještě pomoci chirurgickým zákrokem. Ten dokáže dát špičatým prsům požadovaný tvar a velikost. Bojíte se, že výsledek bude vypadat uměle? Současné prsní implantáty dokáží upravit požadovanou velikost prsou i jejich tvar, ale zároveň působí velmi přirozeně. 

Vždy je však nutné pečlivého uvážení, zda operaci opravdu chcete a zda se svěřujete kvalitní klinice. Je lepší podstoupit kvalitnější a dražší zákrok, než se spokojit s méně kvalitní a levnější variantou. Jde přece jen o vaše zdraví. Nikdy se nenechte do operace od nikoho tlačit. Dělejte to vždy jen pro sebe. 

Pokud máte prsa v souladu s celkovou postavou a jejími proporcemi, vaše postava bude většinou vnímána pozitivně. V případě, že vy se takto harmonicky nevnímáte a trápí vás to, můžeme vám pomoci váš stav změnit.

Sebevědomí a akceptace vlastního těla

Nejste samy se sebou spokojeny a přemýšlíte o tom, že svoji situaci budete řešit chirurgicky? Ne vždy je to nutné řešit implantáty. Prsní svaly sice nedokážete natrénovat tak, aby změnily tvar vašeho poprsí, ale vaše seběvědomí a sebelásku takto natrénovat lze. 

Nespokojenost se svým tělem totiž může mít mnohem hlubší příčinu než jsou špičatá prsa. A když ji nenajdete, tak operace na vašem psychickém stavu nic nezmění. 

Myslíte, že s kulatými prsy budete přitažlivější? Jednou z nejslavnějších nositelek špičatých prsou je Eva Herzigová. Ta se stala jednou z nejúspěšnějších českých topmodelek a její kariéru proslavila hlavně kampaň na podprsenku Wonderbra. A to i s jejími špičatými ňadry! Tak se nestyďte za to si říct: “Mám také špičatá prsa” a hrdě je ukázat světu.

Závěr

Ne každá žena je se svými ňadry spokojená. Někdy si lze vystačit jen s výběrem vhodného spodního prádla, některé ženy však přemýšlí i nad plastickou operací, která dá tělu jiné proporce.

A je jedno, zda jsou to špičatá prsa, rozdílná velikost prsou nebo malá prsa. Důležité je to, aby toto byl opravdu hlavní důvod vaší duševní nepohody. Někdy stačí vyřešit úplně jiný problém a začnete své tělo milovat takové, jaké je. 

Může být pro vás zajímavé  Kapkovité implantáty - pro koho jsou nejlepší možnou volbou?

Pokud však víte, že operaci chcete, je potřeba hledat kvalitní kliniku, kde si necháte zákrok udělat. V rozhodování vám pomůže u plastiky prsou i fotogalerie, kde vidíte, jak jednotlivé zákroky dopadly. Jsme hrdí na to, že příkladem takové kliniky jsme my – Premier Clinic. Naše klinika se pyšní vynikající pověstí a zkušenými lékaři, kteří jsou odborníky ve svém oboru.

Pokud se rozhodnete pro operaci, vždy upřednostněte kvalitu, skvělý tým lékařů a dobré zázemí kliniky. Nehledejte kompromisy. Jde totiž o vaše zdraví.

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám