fbpx

Špičatá prsa: Genetické faktory, vnímání krásy a sebevědomí, ale hlavně účinná řešení tohoto problému

Za svá špičatá prsa se mnohé ženy stydí. Připadají jim nevzhledná a byly be velmi rády za mnohem kulatější tvar, který více odpovídá trendům, jež vídají na obálkách časopisů i na stránkách webových stránek. Každá žena je jedinečná a krásná! Co však s tím, když se vám vaše prsa nelíbí?  

Anatomie prsou je daná přírodou. Nejste s ní spokojeni a chcete svoji vizáž trochu pozměnit? 

Genetické a hormonální faktory ovlivňující špičatý tvar prsou

Rozdíly mezi ženskými a mužskými špičatými prsy

I muže špičaté poprsí může potrápit. Avšak důvody jejich vzniku jsou úplně jiné než u žen. U mužů špičaté poprsí vzniká hlavně jako následek nezdravého životního stylu nebo hormonální poruchy.  A jak je to u žen? Tam za to mohou většinou dva hlavní faktory:

Genetika

Fyziologické změny a věk

Pokud měla vaše maminka či babička špičatá prsa, tak jste je s největší pravděpodobností zdědila i vy i vaše dcera. Na změnu tvaru prsou však mohou mít vliv i jiné faktory, jako je těhotenství, kojení nebo dokonce i váhové výkyvy. I s věkem se samozřejmě velikost i tvar prsou mění.

Nejčastější změny prsou v průběhu věku a fyziologických procesů

Prsa se mění i v důsledku procesů, kterými za svůj život žena prochází. Ty nejběžnější jsou tyto:

Estetický vzhled špičatých prsou

Madona se rozhodla povýšit špičatá prsa na symbol ženské moci a vzdoru. I přes tento počin však není s tímto tvarem svých ňader mnoho žen spokojeno. Je jedno, zda se jedná o malá špičatá prsa nebo velká špičatá prsa. Od vytoužených kulatých se totiž neodlišují velikostí, ale zašpičatělým vrcholem, který trápí mnoho žen. 

Vnímání krásy a ideálu prsou je ovšem ovlivněno i sociálními a kulturními faktory. Ty se v průběhu lidské existence pořád mění a budou měnit. A ač v současnosti jsou většinou preferována spíše prsa kulatá, může se stát, že v další dekádě budou oblíbená právě ta špičatá.

Tipy a triky pro řešení špičatého poprsí

Výběr správného prádla a oblečení pro podporu a optické zvýraznění prsou

Chcete-li svým prsům dát kulatější tvar, je vždy důležité věnovat čas výběru správného prádla. Tedy kupovat kvalitní podprsenky, které vám budou sedět. Pro tento tvar se hodí push-up podprsenky s vyztuženými košíčky, které prsa zakulatí a dodají jim ten správný objem. 

Možnosti korektivní změny vzhledu prsou

V případě, že vám z nějakého důvodu jen optická změna nevyhovuje, můžete si ještě pomoci chirurgickým zákrokem. Ten dokáže dát špičatým prsům požadovaný tvar a velikost. Bojíte se, že výsledek bude vypadat uměle? Současné prsní implantáty dokáží upravit požadovanou velikost prsou i jejich tvar, ale zároveň působí velmi přirozeně. 

Vždy je však nutné pečlivého uvážení, zda operaci opravdu chcete a zda se svěřujete kvalitní klinice. Je lepší podstoupit kvalitnější a dražší zákrok, než se spokojit s méně kvalitní a levnější variantou. Jde přece jen o vaše zdraví. Nikdy se nenechte do operace od nikoho tlačit. Dělejte to vždy jen pro sebe. 

Pokud máte prsa v souladu s celkovou postavou a jejími proporcemi, vaše postava bude většinou vnímána pozitivně. V případě, že vy se takto harmonicky nevnímáte a trápí vás to, můžeme vám pomoci váš stav změnit.

Sebevědomí a akceptace vlastního těla

Nejste samy se sebou spokojeny a přemýšlíte o tom, že svoji situaci budete řešit chirurgicky? Ne vždy je to nutné řešit implantáty. Prsní svaly sice nedokážete natrénovat tak, aby změnily tvar vašeho poprsí, ale vaše seběvědomí a sebelásku takto natrénovat lze. 

Nespokojenost se svým tělem totiž může mít mnohem hlubší příčinu než jsou špičatá prsa. A když ji nenajdete, tak operace na vašem psychickém stavu nic nezmění. 

Myslíte, že s kulatými prsy budete přitažlivější? Jednou z nejslavnějších nositelek špičatých prsou je Eva Herzigová. Ta se stala jednou z nejúspěšnějších českých topmodelek a její kariéru proslavila hlavně kampaň na podprsenku Wonderbra. A to i s jejími špičatými ňadry! Tak se nestyďte za to si říct: “Mám také špičatá prsa” a hrdě je ukázat světu.

Závěr

Ne každá žena je se svými ňadry spokojená. Někdy si lze vystačit jen s výběrem vhodného spodního prádla, některé ženy však přemýšlí i nad plastickou operací, která dá tělu jiné proporce.

A je jedno, zda jsou to špičatá prsa, rozdílná velikost prsou nebo malá prsa. Důležité je to, aby toto byl opravdu hlavní důvod vaší duševní nepohody. Někdy stačí vyřešit úplně jiný problém a začnete své tělo milovat takové, jaké je. 

Může být pro vás zajímavé  Makromastie? To jsou nadměrně velká prsa!

Pokud však víte, že operaci chcete, je potřeba hledat kvalitní kliniku, kde si necháte zákrok udělat. V rozhodování vám pomůže u plastiky prsou i fotogalerie, kde vidíte, jak jednotlivé zákroky dopadly. Jsme hrdí na to, že příkladem takové kliniky jsme my – Premier Clinic. Naše klinika se pyšní vynikající pověstí a zkušenými lékaři, kteří jsou odborníky ve svém oboru.

Pokud se rozhodnete pro operaci, vždy upřednostněte kvalitu, skvělý tým lékařů a dobré zázemí kliniky. Nehledejte kompromisy. Jde totiž o vaše zdraví.

Sdílet příběh

>

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

Objednat konzultaci

Probereme s Vámi vešekeré podrobnosti zákroku

konzultace

zdarma s Vámi podrobně probereme zákrok na naší klinice

× Poradíme Vám